Czosnek na przeziębienie

Zanim przystąpisz do kuracji czosnkowej

  • Czosnek nie pozbędzie się choroby z twojego organizmu w natychmiastowym tempie. Tak jak większość leków naturalnych potrzebuje on trochę czasu, zanim zacznie skutecznie działać.
  • Istotne jest unikanie cukru w okresie przeziębienia, co zapobiega rozszerzaniu się infekcji. W okresie choroby jedz dużo owoców, miodu, unikając cukru i przetworzonych soków. 
  • Ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości snu, oraz wypoczynek
  • Powinnaś również zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Odpowiednia ilość płynów w organizmie, pozwala oczyścić organizm, oraz go nawilżyć. Herbatki ziołowe będą tu zatem niezastąpione.

Sposoby na leczenie się czosnkiem 

  1. Połącz w mikserze 1-2 ząbki czosnku, 2 pomidory, trochę bazylii, cebuli i selera. Gotowy napój wystarczy na ok. 5 porcji.
  2. Dodaj jeden, lub dwa przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku do gorącego bulionu, lub zupy (ważne aby nie była wrząca). Taką potrawę należy spożywać od razu.
  3. Czosnek możemy też dodać do świeżej salsy. Ważne jednak aby dodać co najmniej jeden ząbek czosnku. Oczywiście nie musisz zjadać wszystkiego od razu. Ważne jedynie aby dostarczyć odpowiednią ilość czosnku do organizmu.
  4. Ciekawą metodą jest dodanie zmielonego czosnku do łyżeczki miodu. Taką mieszankę należy od razu spożyć.
  5. Możemy też wygrzać nasz organizm dodając do oleju trochę czosnku. Taką mieszanką nacieramy stopy przed snem i zakładamy grube skarpety. Ta metoda jest szczególnie dobra dla dzieci, które nie lubią czosnku. 

Hiszpańska czosnkowa herbata 

Czosnek na przeziębienie używają także Hiszpanie. Bardzo często stosują czosnek na katar i inne jesienne dolegliwości. Hamuje on  kaszel, oraz skutecznie pomaga w zwalczeniu przeziębienia. Z pomocą przychodzi im specjalna czosnkowa herbatka.

Jak ją przyrządzać hiszpańską czosnkową herbatę?

W dużym garnku doprowadzamy do wrzenia 3 szklanki wody i 3 ząbki czosnku przecięte na pół. Gdy woda zacznie wrzeć dodajemy pół szklanki miodu, oraz pół szklanki świeżego soku z cytryny. Mieszamy. Pijemy pół szklanki, trzy razy dziennie. 

Podsumowanie

Czosnek to bardzo cenny dar natury, który pomoże nam przetrwać przez okres grypy i przeziębienia. Aby był skuteczny pamiętajmy jednak o podanych powyżej zaleceniach. Tylko wtedy nasza kuracja będzie na prawdę skuteczna 🙂

 

 

Czosnek na przeziębienie
4.3 (86.67%) 3 votes

Dodaj komentarz

*