Czego nie lubią komary?

1. Olejek lawendowy

Cudownie pachnie i jest jednym z najpopularniejszych środków skutecznie zwalczających komary

2. Kocimiętka

Badacze udowodnili, że ekstrakt z kocimiętki (można go dostać w sklepie zielarskim, lub weterynaryjnym) idealnie odstrasza komary. Dzięki niemu komary będą Cię unikać, a koty uwielbiać.

3. Olej sojowy

Aby otrzymać jeszcze skuteczniejszą broń na komary, można rozcieńczyć ekstrakt z kocimiętki w oleju sojowym. Taka mieszanka na długo odstraszy nieproszonych gości

4. Czosnek

Jeśli lubisz czosnek, to zjadaj go do woli, ponieważ posiada intensywny zapach,czego nie lubią komary. Choć pocałunki po takiej dawce czosnku nie są wskazane, to dzięki niemu komary będą Cię omijać z daleka.

5. Olejek z nasion rośliny neem

W odstraszeniu komarów może pomóc też olejek wytwarzany z indyjskiej rośliny neem. W Indiach stał się on jednym ze skuteczniejszych preparatów w walce z malarią.

6. Melisa, rozmaryn, tymianek, mięta

Umieszczenie tych ziół w miejscu gdzie lubicie przesiadywać sprawi, że nieproszonych gości będzie zdecydowanie mniej niż zazwyczaj. Okazuje się, że te zioła, które uszlachetniają nasze poprawy dla komarów są nie do zniesienia.

7. Trawa cytrynowa

Ta roślinka o bardzo przyjemnym i odświeżającym zapachu dla ludzi, jest znienawidzona przez komary. Warto, więc pomyśleć o niej w swoim ogródku.

8. Nagietek

Okazuje się, że nagietek także jest jednym ze skutecznych odstraszaczy. Ich intensywny, nieco ostry zapach jest nie do zniesienia dla komarów.

Czego nie lubią komary?
2.5 (49.7%) 33 votes

Dodaj komentarz

*