Co jest dobre na katar?

1. Leczenie parą

Bardzo skutecznym sposobem na katar jest para. Ciepły prysznic lub kąpiel mogą pomóc, ale najlepszą formą parowych kąpieli są inhalacje. Inhalować się możemy przy pomocy specjalnych inhalatorków, dostępnych w sklepach. Jeśli jednak nie posiadamy takiego urządzenia, wystarczy zagotować wodę z dodatkiem olejka zapachowego np. sosnowego, sandałowego, miętowego.  Inhalujemy się przez około 10-15 minut, z głowa przykrytą ręcznikiem. Regularnie stosowana parówka z pewnością może pozbyć się kataru.  Nasze babcie szukając co jest dobre na katar zdecydowanie najczęściej stosowały inhalacje z gotujących się obierków po ziemniakach.

2. Płukanie gardła wodą z solą

To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych środków.  Do ciepłej wody w małej miseczce dodajemy szczyptę soli, a następnie mieszamy. Gardło płuczemy roztworem przez kilka minut. Później przemywamy roztworem nozdrza co ma na celu usunięcie toksyn. Zabieg wykonujemy kilka razy dziennie. 

3. Ziołowe herbatki

Okazuje się, że ziołowe herbatki również mogą być niezwykle skuteczne na katar. Oczywiście najbardziej skuteczne są te, które same przygotujemy. Szczególnie polecamy herbatkę imbirową.  Świeże plasterki imbiru zalane 250 ml wody, gotujemy przez około pięć, siedem minut. Możemy również dodać laskę cynamonu, co nada nam przyjemny orientalny zapach, oraz plasterek cytryny.

4.  Nawilżanie pokoju

Aby pozbyć się kataru trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie. Jeśli mamy taką możliwość, to warto jest zakupić nawilżać powietrza. Jeśli nie, pomóc mogą wilgotne ręczniki kładzione na kaloryferze.

5. Surowy imbir

Jeśli nadal szukacie czegoś, co jest dobre na katar, to ponownie zachęcamy do imbiru. Imbir jest doskonałym środkiem na przeziębienie. Możemy go zastosować w formie herbatki, ale możemy również go żuć. Udowodniono, że żucie surowego imbiru szybko pomaga w złagodzeniu kataru.

6. Miód i cynamon

Innym preparatem skutecznym na katar jest mieszanka miodu z cynamonem. W filiżance umieszczamy dwie łyżki miodu, szczyptę cynamonu  oraz łyżkę z soku z cytryny. Teraz pozostaje nam tylko ją zażyć. Czyż to nie proste? Taka mieszanka bogata w witaminę C, oraz posiadająca działanie bakteriobójcze z pewnością pomoże w pozbyciu się kataru na długo.

Co jest dobre na katar?
4.5 (90%) 2 votes

Dodaj komentarz

*